Silniki

Meblarstwo

ZEM produkuje komutatorowe silniki stało-prądowe o ułamkowej mocy. Są to silniki ze stałymi magnesami. Najczęściej są to silniki o napięciu 12V i 24V. Mogą być montowane z układem odkłócającym LC. Głównymi produktami są napędy mechanicznie regulowanych i ergonomicznych biurek oraz mebli komfortowych. Produkty ZEM znajdują zastosowanie również jako podnośniki stołów oraz kolumn do płynnej regulacji wysokości. Ponad to silniki produkowane w ZEM Sp. z o.o. maja zastosowanie w łóżkach szpitalnych, pionizatorach i sprzęcie rehabilitacyjnym. Silniki stosowane są również jako napęd siłowników, które regulują położenie foteli, materacy, stelaży łóżek oraz jako napęd foteli masujących. Wyroby marki ZEM są produkowane zgodnie z normami EMC, Reach i RoHS. Silniki są badane na wytrzymałość podczas 500 godzin testów.

Automotive

Kolejną grupą produktową ZEM są napędy i systemy wycieraczek dla branży automotive. W tej grupie klientów dominuje sprzedaż mechanizmów i zespołów napędowych wycieraczek szyb do autobusów, sprzętu budowlanego i ciężkiego. Dostarczamy również produkty dla wytwórców pociągów, tramwajów oraz traktorów. W tej grupie odbiorców znajdują się najwięksi polscy producenci autobusów, dla których ZEM Sp. z o.o. realizuje dostawy gotowych systemów wycieraczek przednich. Silniki marki ZEM są stosowane również jako napęd wentylatorów oraz nagrzewnic.

ZEM produkuje również silniki do zastosowań specjalistycznych i przemysłowych. Dla klientów z tego sektora realizowane są dostawy wyrobów wymagające specjalistycznego, bardzo skomplikowanego wykonania silników, mechanizmów napędowych czy też silników przemysłowych. Często sam proces przygotowania wyrobu jest rozłożony na długi okres, który poświęcony jest na analizę oferty, wykonania przesłanych do Klienta wzorców i szeregu wspólnych uzgodnień konstrukcyjno-technologicznych. W proces ten zaangażowany jest dział R&D, który realizuje proces wytwarzania od konceptu i szkiców, poprzez konstrukcje przy użyciu najnowszych programów inżynieryjnych do końcowego produktów. Wzorce i prototypy są wytwarzane przy użyciu druku 3D i obróbki CNC a następnie są badane w naszym dziale jakości na wytrzymałość oraz założone właściwości techniczne.