Silniki

Meblarstwo

Napędy komfortowych oraz ergonomicznych mebli – klienci tego sektora to głownie odbiorcy silników elektrycznych. Wyroby znajdują zastosowanie jako podnośniki stołów, ergonomicznych biurek oraz kolumn do płynnej regulacji wysokości. Ponad to silnik produkowane w ZEM Sp. z o.o. maja zastosowanie w łóżkach szpitalnych, pionizatorach i sprzęcie rehabilitacyjnym. Silniki stosowane są również jako napęd siłowników, które regulują położenie foteli, materacy, stelaży łóżek oraz jako napęd foteli masujących. 

Automotive

Automotive – w tej grupie Klientów dominuje sprzedaż mechanizmów i zespołów napędowych wycieraczek szyb do autobusów, sprzętu budowlanego i ciężkiego, pociągów, tramwajów, traktorów. W tej grupie znajdują się najwięksi polscy producenci autobusów, dla których ZEM Sp. z o.o. realizuje dostawy gotowych systemów wycieraczek przednich. 

Silniki grup specjalistycznych i przemysłowych. Dla Klientów z tego sektora realizowane są dostawy wyrobów wymagające specjalistycznego, bardzo skomplikowanego wykonania silników, mechanizmów napędowych czy też silników przemysłowych. Często sam proces przygotowania wyrobu jest rozłożony na długi okres, który poświęcony jest na analizę oferty, wykonania przesłanych do Klienta wzorców i szeregu wspólnych uzgodnień konstrukcyjno-technologicznych. W proces ten zaangażowany jest dział B+R.